Wbrew pozorom nie jest to rzadka sytuacja. Podobne objawy mogą być powodowane przez zupełnie odmienne przyczyny. Dzisiaj chcę opowiedzieć historię dwóch pacjentek, które dotarły do mnie w podobnym czasie… z podobnymi objawami. Powody ich problemów były jednak zupełnie różne! Jakie zatem były objawy? Zarówno pierwsza jak i druga pacjentka, bohaterki tej historii zgłosiły się do …
More-
CASE STUDY: Bardzo podobne objawy, dwie odmienne przyczyny.
-
CASE STUDY: Nigdy nie jest za późno!
W dzisiejszym przypadku poruszę temat bardzo ważny i spróbuję Cię przekonać, że nigdy nie jest za późno na rehabilitację! Pacjentka, lat 70, ból lewego biodra, utrudniający codzienne funkcjonowanie Jakie były objawy? Jak już wspomniałam na wstępie – głównym objawem mojej pacjentki był ból lewego biodra nieznanego podłoża utrudniający funkcjonowanie, a zwłaszcza chodzenie po schodach oraz …
More -
Skąd wiedzieć, że dobrze ćwiczysz?
Pomimo zwiększonej już świadomości dotyczącej ćwiczeń czy treningu, spotykam w gabinecie osoby, które nie wiedzą jak ćwiczyć, takie które nigdy nie ćwiczyły lub ćwiczą nieprawidłowo. Zwykle moi klienci nie wiedzą co oznacza nieprawidłowy trening i jak to rozpoznać. Także dzisiaj kilka słów w tym temacie według mojej opinii. Po pierwsze, twój trening powinien być funkcjonalny …
More -
CASE STUDY: Ból wynikający ze złego nawyku
W moim powrotnym studium przypadku zacznę od czegoś prostego, ale równocześnie dość często pojawiającego się u moich pacjentów. Pacjentka, lat 40, praca biurowa dotarła do mnie skierowana od swojego lekarza neurologa. Jakie były objawy? Od jakiegoś czasu pacjentka skarżyła się na bóle szyi zwłaszcza z lewej strony, promieniujące do barku. Objawy przypominały swoimi objawami rwę …
More -
Biegasz? Musisz się wzmacniać!
Zazwyczaj biegacze amatorzy, którzy trafiają do mojego gabinetu, są zaskoczeni, gdy zadaję im jedno z pierwszych podstawowych pytań. ”Ćwiczysz w domu/na siłowni?’’. A oni odpowiadają ”Nie, przecież biegam”. Moi podopieczni są bardzo zaskoczeni, gdy mówię im, że bieganie nie może być jedyną aktywnością, którą wykonują. Już tłumaczę dlaczego! Najpierw musimy jednak zagłębić się w podstawy …
More -
CASE STUDY: Czy od skręconej kostki może boleć bark?
Niezwykłym dla większości pacjentów na pierwszej wizycie jest to, jakie pytania zadaję podczas wywiadu. Zawsze pytam o stare urazy, wypadki, niejednokrotnie również o dolegliwości gastryczne. W temacie dlaczego o to pytam, przygotowuję właśnie duży osobny materiał. Dziś jednak chciałabym przytoczyć Wam przykład zapotrzebowania na takie pytania 😊 A mianowicie odpowiem na pytanie. Czy od skręconej …
More -
CASE STUDY: O “wypadających krążkach” słów kilka
Wypadające krążki – ostatnio jakaś plaga w gabinecie! A co gorsza, totalna bzdura. I oczywiście nie jest to wina pacjentów. Skąd oni mają wiedzieć, że to bzdura skoro takie informacje płyną od medycznych autorytetów, z którymi spotkali się wcześniej. Raz na zawsze zapamiętajcie – NIE MA czegoś takiego jak wypadające krążki. Tym bardziej nie można …
More -
Nareszcie. Moje pierwsze CASE STUDY: Nadgarstek po wypadku motocyklowym.
To jest przypadek, który kopnął mnie w końcu do pisania o… przypadkach :) konwencjonalna medycyna położyła na nim krzyżyk, a ja na początku sama nie wierzyłam. Ale ja, nawet jak nie wierzę to nie odpuszczam. Opłaciło się. Jak to się zaczęło? Jeden z moich pacjentów, z którym pracuję profilaktycznie od dłuższego czasu niedawno uległ dość …
More -
Chcesz zacząć biegać? #róbtodobrze
Sezon biegowy w pełni. Jeżeli jesteś w tej grupie, która wybrała bieganie jako swój trening w czasach zarazy, bądź chcesz dopiero się za to zabrać, mam dla Ciebie kilka wskazówek jako dla biegacza amatora.
More